CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Bratislava

(obec v oblasti Bratislava , stát Slovensko )

Hlavní město Slovenska vás překvapí pohodovou atmosférou, kulturním životem a spoustou zajímavých atrakcí ve městě nebo jeho nejbližším okolí.

Mladé, dravé a rozvíjející se. A díky velikosti i pohodové město uprostřed Evropy. Rytmus Bratislavy stojí za to zažít.

Bratislava má srovnatelný počet městských kulturních, sportovních a rekreačních institucí jako většina vyspělých evropských měst. Vybereme jen některé z nich:

  • Hrad Devín – Monumentální hradní zřícenina nad soutokem Dunaje a Moravy je jednou z historicky nejvýznamnějších lokalit na Slovensku. Patří k nejstarším doloženým hradům na Slovensku. Jeho zánik završili v r. 1809 napoleonské vojska, které ho vyhodily do vzduchu.
  • Bratislavský hrad – Charakteristickou podobu „obráceného stolu“ dominující starým redutám a i současným pohledem na Bratislavu. Jsou tady instalované historické expozice obsahující cenné exponáty slovenských národních dějin od počátku po současnost.
  • Televizní věž – Vysoko nad městem, v televizní věži je otáčející se restaurace, z které je za dobré viditelnosti dobrý výhled na město jako na dlani.
  • Zkuste také aquapark Aulandia, první svého druhu v Bratislavě.
  • Okolí Bratislavy je jako stvořené pro výlety pěšky, na kole nebo lodí. Příjemná a nenáročná procházka je na Kamzík, kopec nad Bratislavou, kde se dá v zimě i lyžovat.
  • Navštivte Malokarpatskou vinnou cestu s hrady, zámky a dobrým vínem, nebo atraktivity Podunajska, kde se staré dřevěné vodní mlýny snoubí s novodobou architekturou.
  • V okolí Bratislavy si nenechte ujít areál vodních sportů Čunovo a galerie Danubiana, Senec a jeho termální koupaliště, vodní dílo Gabčíkovo, Myjavu a Skalici

Více informací: Wikipedie

Ubytování

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 425 Kč