CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Brno

(obec v oblasti Jižní Morava , stát Česká republika )

Centrum jižní Moravy, krajské město Jihomoravského kraje a druhé největší město v České republice. To ale zdaleka není vše, čím Brno je a co nabízí.

Brno

Čím vším je Brno?

Brno je centrem soudní moci České republiky, univerzitním městem, centrem vědy, výzkumu a inovací a hlavním městem veletrhů. V Brně působí řada divadel (Národní, Janáčkovo, Mahenovo, divadlo Reduta a jiné) muzeí (muzeum města Brna, technické muzeum, moravské zemské muzeum, Mendlovo a mnoho dalších), galerií (moravská a architektury), klubů a právem je v rámci celé České republiky vnímáno jako město kultury. Je také důležitou dopravní tepnou a má i letiště.

Památky

Budete-li si chtít projít zdejší památky, zaměřte se především na hrad Špilberk, Katedrálu svatého Petra a Pavla, Hrad Veveří. Ujít si nenechte ani městskou památkovou rezervaci, do které spadá původní Město Brno a také památku zapsanou v seznamu UNESCO, Vilu Tugendhat.

Příroda

Najdete zde také brněnskou přehradu a na pokraji Brna začíná chráněná krajinná oblast Moravský kras.

Více informací: brno.cz

Ubytování

GOLF HOTEL KASKÁDA foto Skvělé hodnocení

GOLF HOTEL KASKÁDA

Brno

Hotel Kaskáda je součástí rekreačně-sportovního areálu a nabízí svým hostům dokonalou pohodu a jedinečný výhled na krajinu. Hotel je ha...

1 noc od 943 Kč

 

RESORT SANTON BRNO foto

RESORT SANTON BRNO

Brno

Přijeďte si užít pobyt v hotelu Resort Santon v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou na břehu Brněnské přehrady. Okouzlí Vás tak...

1 noc od 1 015 Kč