CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Harkány

(obec v oblasti Harkány , stát Maďarsko )

Již před staletími - vzhledem k charakteristickému sirnému zápachu - byla tato rovina nazývána Büdösrét (páchnoucí louka) a během odvodňování v minulém století bylo zjištěno, že lidé pracující celý den v pařícím se bahnu, se zázračně vyléčili ze svých předchozích revmatických potíží.

Lázeňský bazén (Foto z Panoramio.com, autor: )

O městě

Harkány je lázeňské město se 4000 obyvateli v nejjižnějším cípu Maďarska, asi 7 km od chorvatských hranic a od řeky Drávy. V okolí města je významná vinařská oblast. Roku 1828 tu byly objeveny sirné prameny, které sem ročně přivedou až milion návštěvníků. Lázně mají asi 35 lůžek a léčí se zde zejména nemoci pohybového ústrojí a gynekologické potíže. Velmi pěkný a v roce 2003 zmodernizovaný lázeňský areál je charakteristický pohodou a klidem, dostatkem místa a příjemnou atmosférou. Součástí areálu jsou rozlehlé parky plné květin. Návštěvníkům jsou k dispozici otevřené i kryté bazény s termální – léčivou vodou a bazénkem pro perličkovou koupel, bazén pro plavce, sauna, odpočívárna. Teplota termální vody je 34–36°C, teplota sladké vody je 24–27°C. Zejména dětem je k dispozici tobogán, brouzdaliště a dětské hřiště.

Ubytování

HOTEL AMETISZT foto

HOTEL AMETISZT

Harkány

Hotel Ametiszt byl otevřen v roce 2006. Nachází se v centru města Harkány, na tichém a klidném místě cca 250 m od lázní.

1 noc od 1 205 Kč