CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Jičín

(obec v oblasti Český ráj , stát Česká republika )

Malebné, historické, ale i moderní a dynamické - všechny tyto i další přívlastky vystihují toto město. Za historií, pohádkou i krásnou okolní přírodou Českého ráje přijíždějí do tohoto krásného města turisté již po mnoho let.

Valdštejnovo náměstí

Z historie

První zmínka o tomto původně královském městě je z roku 1293, po roce 1337 bylo majetkem několika významných rodů: Vartemberků, Trčků z Lípy, Smiřických ze Smiřic. Nejvýraznější přeměna původně dřevěného provinčního městečka však proběhla v době panování vojevůdce a politika z počátku 17. století Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna.

Co navštívit

  • Krásné Valdštějnovo náměstí s podloubím zdobí barokní zámek Jičín propojený s kostelem sv. Jakuba Většího. Dnes je zde regionální muzeum a galerie, které představuje muzejní sbírky formou hry. Nabízí několik okruhů: vlastivědnou expozici, pánskou oratoř kostela sv. Jakuba Většího, expozici Valdštejn a jezuité.
  • Z dominanty Valdické brány uvidíme celé město s jeho kostely i jezuitskou kolejí. Dosahuje výšky 52 metrů a má 156 schodů.
  • Nedílnou součástí na svou dobu unikátní krajinné kompozice je letohrádek Valdštejnská lodžie s parkem Libosadem, kterou s centrem města spojuje čtyřřadá lipová alej.

Více informací: jicin.cz

Ubytování

HOTEL RESTART foto

HOTEL RESTART

Jičín

V hotelu Restart si každý přijde na své - aktivní dovolená nebo zábava a sportovní zážitky. Přijeďte do hotelu Restart a nechte se okou...

1 noc od 948 Kč