CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Nitra

(obec v oblasti Jižní Slovensko , stát Slovensko )

Nitra je jedním z nejstarších měst na Slovensku, které vzniklo na sedmi pahorcích. Protéká jí stejnojmenná řeka Nitra. Leží na území rozprostírajícím se mezi masivem Zobora a vrchy Kalvárie a Šibeniční vrch.

Nitranský hrad

Nitra je známá také jako centrum zemědělství či město mladých, protože zde sídlí dvě vysoké školy, a to Univerzita Konstantina Filozofa a Slovenská zemědělská univerzita. Nejdominantnější památkou města je Nitranský hrad, který byl již v minulosti mocnou pevností, která odolala i Mongolským útokům. Turisty nejoblíbenější částí Nitry je Horní město s nespočtem historických budov i kostelem sv. Petra a Pavla. Za prohlídku zde stojí také Malý a Velký seminář s diecézní knihovnou, kde jsou uloženy stovky vzácných knih, prvotisků a rukopisů. Kostel svatého Ladislava náleží k souboru objektů na Piaristické ulici v Nitře. Komplex se skládá z kostela, kláštera a gymnázia. Řadí se mezi jednu z nejvýraznějších dominant města.

Ubytování

HOTEL ZLATÝ KLÚČIK foto Novinka

HOTEL ZLATÝ KLÚČIK

Nitra

Jestli si chcete užít poklidný prodloužený víkend, dopřát si trochu relaxu nebo jen hledáte odpočinek po náročném týdnu tak Hotel Zlatý...

1 noc od 1 973 Kč