CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Terchová

(obec v oblasti Malá a Velká Fatra, Kysuca , stát Slovensko )

Terchová: Jánošíkova obec. Nejen výborné lyžařské středisko Vrátna či ideální výchozí místo pro tůry, ale také množství lidových zvyků a architektury v Malé Fatře.

Letecký pohled na celou obec (Foto z Panoramio.com, autor: )

O obci

Terchová je obec východně od Žiliny a je turistickým centrem malé Fatry. V Terchové oceníte spoustu ubytovacích kapacit, restaurací, půjčoven letního či zimního vybavení.Od ledna do března tady pravidelně pořádají například závody psích spřežení či pochovávaní basy za doprovodu lidové hudby a tanců.Obec Terchová je rodištěm zbojníka Juraje Jánošíka, který se narodil v místní osadě Janošíkovci a kterému je věnováno místní muzeum.

Okolí

Kromě Jánošíkova muzea v Terchové najdete v okolí hned několik muzeí a když se vám zalíbí místní lidová architektura, pak sedněte do auta a jeďte se podívat do obce Vlkolínec, který je zařazen na seznamu UNESCO památek. Navštivte také největší kostel zasvěcený Cyrilu a Metodějovi ve střední Evropě právě v Terchové a prohlédněte si zdejší vyřezávaný betlém. I v zimě velmi doporučujeme nově rozšířené termální koupaliště Bešenová, jen necelou hodinu jízdy odsud.

Více informací: Odkaz na další informace

Ubytování

PENZION GORAL foto

PENZION GORAL

Terchová

Příjemné ubytování v penzionu, který se nachází v širším centru obce Terchová.

1 noc od 312 Kč

 

HOTEL FATRA foto

HOTEL FATRA

Terchová

Hotel Fatra se nachází v samotném centru obce Terchová. Je to nově postavené moderní zařízení, které splňuje všechny požadavky na odpoč...

1 noc od 548 Kč