CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Trojanovice

(obec v oblasti Beskydy a severní Morava , stát Česká republika )

Původně pasekářská obec je nyní významné a vyhledávané turistické středisko. V létě si zde můžet užít spoustu příjemných procházek, v zimě si tu pro změnu zalyžujete.

Krajina v obci

Přírodní bohatství

Trojanovice jsou horskou obcí, která se rozprostírá při úpatí Beskyd, konkrétně pod Noříčí horou, Radhoštěm a Velkým Javorníkem. Na první pohled vnímáme její barevnost, členitost nebo pestrost. Dvě třetiny plochy obce pokrývají lesy a zbytek tvoří pastviny a mozaika tvořená desítkami říček, potoků a potůčků. Pramení v podhůří Beskyd a stékají do údolí jako říčka Lubina nebo Lomná. Největším potokem je Bystrý potok. Najdeme zde i několik vodních ploch a velké množství malých či větších tůní.

Památky v obci a okolí:

  • Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla
  • Zvoničky, kapličky, kříže a sochy
  • V okolí určitě navštivte Čertův mlýn se svými skalními útvaru, vrchol Radhoště s kaplí a sousoším Cyrila a Metoděje. Turistickou cestou se můžete také dopravit do obce Dolní Bečva, nebo na druhou stranu do údolí Ráztoka.

Více informací: trojanovice.cz

Ubytování

HOTEL U LIP foto

HOTEL U LIP

Trojanovice

Proč do hotelu U Lip? Za sportem či relaxací, za romantikou a hlavně za beskydskou přírodou.

1 noc od 850 Kč

 

ROUBENKA ORLÍ HNÍZDO foto

ROUBENKA ORLÍ HNÍZDO

Štramberk  (12 km)

Roubenka Orlí hnízdo je vzdálené asi 300 metrů od hradu Štramberk a Trúby a nabízí ubytování s terasou, výhledem na hory.

1 noc od 750 Kč

 

CHALUPA ANTIK foto

CHALUPA ANTIK

Štramberk  (12 km)

Chalupa Antik se nachází ve Štramberku, 100 metrů od hradu Štramberk a věže Trúby. Zahrnuje sluneční terasu. Chalupa Antik nabízí služb...

1 noc od 666 Kč