CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Velké Losiny

(obec v oblasti Jeseníky , stát Česká republika )

Obec patří k nejstarším v šumperském okrese a je s ní pevně spjata bohatá historie a velké množství historických památek a zajímavostí. Nejvýznamnější historické dominanty jsou zámek Velké Losiny, ruční papírna, farní kostel, církevní a světské stavby a lázně.

Velké Losiny

Zajímavosti

  • Na dolním okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je, že v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy.
  • Zcela právem náleží k místním pamětihodnostem i velkolosinská ruční papírna, jež byla na zdejším panství moravského rodu pánů ze Žerotína založena na sklonku 16. století.
  • Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Příroda dala Velkým Losinám do vínku léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu.
  • Z několika pramenů vyvěrajících v areálu lázní je využíván k léčbě a napájení vnitřního i venkovního koupaliště teplý pramen Žerotín – přírodní léčivá termální sirná voda (sirná akroterma) se zvýšeným obsahem sirovodíku, hydrosulfidu, thiosironu a fluoridů. Teplota pramene Žerotín dosahuje 36,2°C, nemusíte se tedy bát, že by vám byla zima.
  • Termální park ve Velkých Losinách stojí na okraji lázeňského parku, cca 300 m od hlavního hotelu Eliška. V areálu termálního parku se nachází 9 vnitřních a venkovních termálních bazénů, vodní atrakce, sauny, masáže, restaurace, letní terasa a občerstvení. Termální park je v provozu celoročně.

Více informací: losiny.cz

Ubytování

WELLNESS HOTEL DIANA foto

WELLNESS HOTEL DIANA

Velké Losiny

Wellness hotel Diana **** se nachází nedaleko lázeňského městečka Velké Losiny a nového Termálního parku s venkovními i vnitřními bazén...

1 noc od 1 600 Kč

 

LÁZNĚ VELKÉ LOSINY foto

LÁZNĚ VELKÉ LOSINY

Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí.

1 noc od 2 340 Kč

 

PENZION ROLLBA foto

PENZION ROLLBA

Loučná nad Desnou  (6 km)

penzion se nachází v Loučné Pod Desnou. Přímo nad penzion se vypíná majestátný Mravenečník, s ním sousedí nejvyšší hora Jeseníků a Mora...

1 noc od 740 Kč