CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Tapolca

(oblast)

Tapolca, město jeskyň a vod. Krajina nabízí 14 čedičových kopců ve tvaru klobouku posetých vinicemi lemujících město Tapolca.

Tapolca

Městečko Tapolca leží severně od jezera Balaton na úpatí 14 čedičových kopců, které jsou pokryty bohatými vinicemi. Je obklopeno dubovými, březovými a borovými lesy , které byly částečně přebudovány na krásné 5,7 hektarové parkově upravené lido (plážové koupaliště). K největším zajímavostem místa patří podzemní jeskynní jezero, po kterém se dá projet na člunu. Jeskyně byla objevena teprve na počátku 20.století. Podzemní jezero Várhegy je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem. Lázeňské středisko Tapolca se vyznačuje příjemným, vyváženým klimatem i vynikající poklidnou atmosférou pro odpočinek. Významnou pamětihodností v Tapolce je romantický Mlýnský rybník s vodním mlýnem starým 200 let, který je dnes využíván jako hotel. Na břehu stojí socha básníka Jánose Batsányi (1763–1845), který se v městě narodil.

Více informací: wellnesstips.cz

Obce v oblasti

Tapolca

Ubytování

HOTEL PELION foto

HOTEL PELION

Tapolca

Hotel Pelion stojí v centru Tapolcy uprostřed čtyřhektarového parku přímo nad jeskyní, které speciální mikroklima vykazuje léčivé účink...

1 noc od 1 650 Kč