CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Bratislava

(oblast)

Oblast kolem hlavního města Slovenska.

Grasalkovičův palác. „Slovenský Bílý dům” – sídlo prezidenta. (Foto z Panoramio.com, autor: Oram )

Bratislava se rozprostírá se po obou březích řeky Dunaj, druhé největší řece v Evropě a na úpatí pohoří Malých Karpat. Bratislava leží na hranici tří států. Na jihu sousedí s Maďarskem a na západě s Rakouskem. Od východních hranic s Českou republikou ji dělí necelých 100 km.

Bratislava a jejích 5 okresů je součástí Bratislavského kraje, který z je z hlediska rozlohy nejmenším ze všech krajů Slovenska. Město se dělí na 17 městských částí. Má cca 430 000 obyvatel a hustotu zalidnění 1 156 obyvatel / km², o půlku méně než Praha. Nadmořská výška v Bratislavě dosahuje 126 – 514 m nad mořem.

Hlavní město SR Bratislava je velmi dobře dostupné všemi druhy dopravy. V hlavním městě se nachází nejvýznamnější letiště na Slovensku – Mezinárodní letiště M. R. Štefánika. Město disponuje i přístavem, který zprostředkovává lodní spojení Bratislavy s Vídní a Budapeští.

Více informací: Wikipedie

Obce v oblasti

Bratislava

Ubytování

HOTEL PLUS foto

HOTEL PLUS

Bratislava

Hotel Plus se nachází v okrajové části Bratislavy, nedaleko obchodního centra a letiště M. R. Štefánika.

1 noc od 690 Kč

 

HOTEL BARÓNKA foto

HOTEL BARÓNKA

Bratislava

Hotel Barónka se nachází ve východní části Bratislavy – v městské části Rača, několik minut jízdy autem od letiště a 20 minut MHD do ce...

1 noc od 940 Kč

 

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 470 Kč