CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Győr

(oblast)

Turisty často navštěvovaná oblast především kvůli termálním lázním a vinařské kultuře.

Zelené stromy v župě Györ-Moson-Sopron (Foto z Panoramio.com, autor: )

Győr je starobylé živé město na půl cesty mezi Vídní a Budapeští s množstvím architektonických, kulturních i přírodních skvostů.

Žije zde kolem 450 tisíc obyvatel a hlavním městem je Győr (Ráb). Hraničí na západě s rakouskou zemí Burgenland, na severu přímo s územím slovenské metropole Bratislava a na severovýchodě se slovenskými kraji Trnavským a Nitranským. Vnitrostátní hranice má na východě se župou Komárom-Esztergom a na jihu Vas a Veszprém.

Turisté zde jezdí obdivovat historická centra měst a vesnic, barokní kostely a tradiční vinařskou kulturu. Mezi nejnavštěvovanější místa patří perla barokního stylu, zámek Fertőd, dále pak Panonský vrch nedaleko města Pannonhalma (zapsán na seznam UNESCO), okolí Neziderského jezera a jeho specifickou kulturu (rovněž na seznamu) a další památky. Turisté zde vyhledávají místo pro relaxaci a odpočinek v lázních, kterých je zde nespočet. Vinařství má zde bohatou historii. Hlavním vinařským centrem je Sopron, zde probíhají každoročně ochutnávky vína, vinobraní a další různé akce na oslavu místního jemného vína.

Obce v oblasti

Györ

Ubytování

HOTEL RÁBA foto

HOTEL RÁBA

Györ

Hotel Rába se nachází v barokním centru města Györ, 15 min. chůze od aquaparku Rába Quelle. Má vlastní wellness centrum nabízející různ...

1 noc od 995 Kč

 

GYIRMÓT SPORT & WELLNESS HOTEL foto

GYIRMÓT SPORT & WELLNESS HOTEL

Györ

Jedinečný wellness hotel s vlastním termálním bazénem 39°C a plaveckým 25 m bazénem.

1 noc od 1 240 Kč