CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Jizerské hory

(oblast)

Nejsevernější české pohoří je ideálním místem s krásnou přírodou, horami i lesy, značenými stezkami pro pěší turistiku i cykloturistiku, lyžařskými terény i naučnými stezkami. Také je zde nejvíce rozhleden a údolních přehrad v ČR.

Vodopády Černá Desná

O Jizerských horách

Jizerské hory se rozkládají na samém severu České republiky mezi Lužickými horami a Krkonošemi. Část pohoří spolu s nejvyšším vrcholem Wysoka Kopa se nachází na území Polska. Nejvyšším vrcholem na české straně pohoří je Smrk (1124 m n.m.), řada dalších vrcholů přesahuje 1000 m n.m. K Jizerským horám přiléhá na jihozápadě Ještědský hřeben, který s nimi tvoří poměrně jednotný celek, proto je také zahrnut do popisované oblasti.

Nejzajímavější místa v oblasti

  • Tanvaldský Špičák – 831 m n. m., středisko sjezdového lyžování (2 zastávky vlakem z Josefova Dolu). Na vrcholu je přístupná kamenná rozhledna z r. 1909 (k výročí 60. narozenin císaře Františka Josefa I.) a turistická chata.
  • Protržená přehrada v Desné – Sypaná hráz na Bílé Desné, v roce 1916 se protrhla a zaplavila obec Desnou. V původní podzemní vyrovnávací štole chráněné zimoviště netopýrů.
  • Jizerská magistrála – Turistická trasa po hřebenu Jizerských hor. V zimě přístupná pouze na běžkách, od jara do podzimu cyklistická stezka.
  • Smržovka – Smržovka nabízí kvalitně značené turistické a cyklistické stezky na všechny světové strany s možností navštívení řady okolních rozhleden jako je Černá Studnice, Smržovka, Bramberk, Špičák. Přímo z města je nástup na lyžařskou magistrálu Jizerských hor a v okolí je řada lyžařských vleků i osvětlená sjezdovka.
  • Albrechtice v Jizerských horách – Albrechtice nabízejí takřka úplný rejstřík různě obtížných sjezdařských terénů. Lze si odtud vyjet na dobře sjízdné kratší i delší běžecké trati, propojené do všech jizerskohorských údolí a hřebenů. V posledních letech se rozšířily možnosti i pro nový obor letní turistiky – horská kola.

Více informací: jizerky.cz

Ubytování

HOTEL PYTLOUN LIBEREC foto

HOTEL PYTLOUN LIBEREC

Liberec

Hotel s vlastní restaurací nabízí elegantně a moderně zařízené pokoje.

1 noc od 620 Kč

 

HOTEL PYTLOUN TRAVEL foto

HOTEL PYTLOUN TRAVEL

Liberec

Hotel se nachází v klidné části města v ulici s původní roubenou zástavbou ze 17. století a to 5 minut chůze od zastávky MHD....

1 noc od 640 Kč

 

HOTEL PYTLOUN DESIGN  foto

HOTEL PYTLOUN DESIGN

Liberec

Hotel se nachází v klidné části města v ulici s původní roubenou zástavbou ze 17. století a to 5 minut chůze od zastávky MHD....

1 noc od 750 Kč