CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Malá a Velká Fatra, Kysuca

(oblast)

Tři turistické oblasti, jež mají jedno společné – ze severní Moravy je to sem jen kousek.

Malá Fatra. (Foto z Panoramio.com, autor: Szilagyi Lenke )

V zásadě jde o západní polovinu Žilinského kraje. A velmi mnohotvárnou oblast plnou stánků s ovčím sýrem pod horskými vrcholy kolem řeky Váh.

Zajímavosti

  • Malá Fatra Čechy ke Slovensku pojí nejen krásnými horami, ale i filmem. Na zámku v lázních Bojnice se natáčela Šíleně smutná princezna, v Zazrivé Trojanovy úspěšné Želary a v Terchové žila zdejší nejznámější filmová (ale i reálná!) postava – Juraj Jánošík.
  • Skanzen lidové architektury Vlkolínec je zařazen na seznamu UNESCO památek.
  • Lubochnianská dolina, která odděluje oba hřebeny Velké Fatry, má úctyhodných 25 kilometrů a je veřejnosti nepřístupná, takže zde žije množství medvědů a rysů.

Tři oblasti v jedné

Malá Fatra – Chcete poznat všechny krásy slovenské přírody na jednom místě? Potoky a vodopády jako ve Slovenském ráji, kousek řetězové vrcholovky jako v Tatrách, dlouhé hřebenové túry jako na Velké Fatře nebo seníky a ovce v nížších polohách jako ve Slovenském rudohoří. V zimě známá hlavně pro lyžařský areál Vrátná.

Velká Fatra – Malé pohoří s jednou zvláštností – dvěmi hřebeny. Turčianský hřeben se rozprostírá ve směru sever–jih. Je z velké části zalesněn a mnoho rozhledů neposkytuje. Liptovský hřeben je vyšší a také o poznání méně porostlý lesy, takže se z něj můžete radovat z výhledů.

Kysuca bezprostředně sousedí se severní Moravou. Její obyvatelé znají hlavně lyžařský areál Velká Rača.

Více informací: Žilinský kraj na Wikipedii

Ubytování

PENZION GORAL foto

PENZION GORAL

Terchová

Příjemné ubytování v penzionu, který se nachází v širším centru obce Terchová.

1 noc od 312 Kč

 

DREVENICA U STUDNIARA foto Novinka

DREVENICA U STUDNIARA

Klokočov

Drevenica U Studniara Vám nabízí pohodu a relax v krásném přírodním prostředí a fascinující zážitek, jaký jste ještě nezažili. ...

1 noc od 369 Kč

 

HOTEL FATRA foto

HOTEL FATRA

Terchová

Hotel Fatra se nachází v samotném centru obce Terchová. Je to nově postavené moderní zařízení, které splňuje všechny požadavky na odpoč...

1 noc od 548 Kč