CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Moravský kras

(oblast)

Nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž čtyři jsou přístupné veřejnosti.

Moravský kras

Místa, která musíte vidět

  • Propast Macocha – světoznámá propast Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí v ČR a ve střední Evropě. Celý komplex představuje několik desítek kilometrů jeskyní, z části protékaných podzemními vodami říčky Punkvy.
  • Punkevní jeskyně jsou to nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu. Svou oblibu si získaly díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.
  • Jeskyně Balcarka leží v severní části Moravského krasu, v malebném úseku Suchého žlebu u Ostrova u Macochy, v přírodní rezervaci Balcarova skála – Vintoky. Je to úchvatný labyrint chodeb, dómů a propastí s bohatou a mnohotvárnou krápníkovou výzdobou.
  • Kateřinská jeskyně, známá unikátními hůlkovými stalagmity, je součástí staré výtokové jeskyně, o čemž svědčí nápadné stopy po proudících vodách a jejich erozní činnosti. Kateřinská jeskyně byla též bohatým nalezištěm kostí pleistocénních zvířat, především medvědů.
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně se nacházejí na jižním okraji městečka Sloup v Sloupském údolí. Patří mezi nejdelší jeskynní systém v České republice. Prostora nazývaná Eliščina jeskyně má vynikající akustiku, a proto je příležitostně využívána pro koncerty komorní hudby.
  • Zámek Rájec nad Svitavou – renesanční zámek, vybudovaný ve stylu Ludvíka XVI., návštěvníky zaujme především luxusně zařízenými interiéry rodu Salmů. Bohatá sbírka orientálního porcelánu a známá zámecká obrazárna.
  • Westernové městečko Wild West v Boskovicích (18 km od Macochy). Zábavní přírodní park ve stylu divokého západu (amfiteátr, rodeo, saloony, kovbojové, suvenýry, občerstvení).

Více informací: moravskykras.net

Obce v oblasti

Blansko Sloup

Ubytování

HOTEL STARÁ ŠKOLA foto Skvělé hodnocení

HOTEL STARÁ ŠKOLA

Sloup

Hotel Stará Škola se nachází v městečku Sloup, které je severní vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Moravský kras....

1 noc od 800 Kč

 

HOTEL SKALNÍ MLÝN foto

HOTEL SKALNÍ MLÝN

Blansko

Hotel se nachází v samém srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras, do které láká tisíce turistů především propast Macocha, vápenc...

1 noc od 1 145 Kč