CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Roháče - Západní Tatry a Orava

(oblast)

Chcete Tatry bez davů turistů? Zkuste Roháče! V létě vyhledávané turisty a milovníky hor, v zimě zase lyžování na svazích Spálené a Milotína.

Roháče - Západní Tatry a Orava

Horská turistika v Roháčích

Málokde jsou ve střední Evropě příznivější podmínky pro vysokohorskou turistiku, procházky přírodou a poznávání jejích krás než v Roháčích, jen 150 kilometrů od českých hranic.

Hlavní hřeben Roháčů je asi 40 km dlouhý a jeho dvě třetiny tvoří výraznou hraniční čáru mezi Slovenskem a Polskem. Většina vrcholů Roháčů dosahuje výšek nad 2000 metrů. Mezi nejznámější vrcholy patří Ostrý Roháč s výškou 2088 metrů, Baníkov (2178 m) nebo nejvyšší Bystrá s úctyhodnými 2248 metrů.

Horská turistika nebo-li treking je zde velmi oblíbená hlavně u zkušenějších návštěvníků, na své si zde přijdou ale i rodiny s dětmi, cyklisté (83 km dlouhá Oravská cyklomagistrála), milovníci historické architektury či vodních sportů v blízkých termálech, které jsou ale vhodné i na léčení různých neduhů.

Nejen horami je člověk živ — Orava

  • Skanzen regionální lidové architektury Muzeum oravské dědiny v Brestové se řadí k nejkrásnějším muzeím lidové architektury v Evropě.
  • Jedna z nejvýznamnějších památek hradního stavitelství na Slovensku je mohutný Oravský hrad, který se tyčí nad strmou vápencovou skálou přímo nad obcí Oravský Podzámek.
  • Milujete vodu? Celoročně a za každého počasí otevřený Meander Park Oravice, moderní termální koupaliště, je pro vás ideálním místem.
  • V zimě ocenítě lyžování v Meander Skiparku v Oravici, v areálu Spálená nebo Zuberec – Milotín.

Více informací: Wikipedie

Obce v oblasti

Račkova dolina Vitanová

Ubytování

HOTEL ORAVA foto

HOTEL ORAVA

Vitanová

Nově postavený tříhvězdičkový hotel se nachází v jednom z nejkrásnějších míst v regiónu Orava.

1 noc od 1 085 Kč

 

HORSKÁ CHATA OREŠNICA foto

HORSKÁ CHATA OREŠNICA

Račkova dolina

Horská Chata Orešnica je stylový a útulný hotel s chatovou osadou, který je situován v srdci Západních Tater v jedné z nejkrásnějších a...

1 noc od 1 396 Kč