CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Střední Čechy

(oblast)

Střední Čechy nabízí vyjimečně bohatou škálu turistických lokalit, ať už se jedná o cíle tradiční, jako historické památky, nádherné přírodní scenérie, nebo cíle spjaté s moderním životním stylem, jakými jsou kvalitní golfová hřiště.

Karlštejn (Foto z Panoramio.com, autor: Irena Brozova (CZ) )

Místa, která musíte navštívit

  • Karlštejn – mohutný kamenný gotický hrad, v současnosti je významnou národní kulturní památkou a jedním z nejnavštěvo­vanějších hradů v Česku.
  • Křivoklát – jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Hrad obsahuje řadu cenných, pozdně goticky upravených prostor, přičemž především jeho kaple patří k nejvýznamnějším gotickým prostorům u nás.
  • Konopiště – zámek, který se proslavil se jako poslední sídlo Františka Ferdinanda d'Este, dědice trůnu Rakousko-Uherské říše, jehož zavraždění v Sarajevu bylo záminkou spuštění první světové války.
  • Okoř – zřícenina hradu, která se nachází v západní části stejnojmenné obce Okoř.
  • Poděbrady – lázeňské město, jehož dominantou je poděbradský zámek, původně kamenný hrad.
  • Svatá hora – významný barokní areál a poutní místo na vrchu u Příbrami
  • Koněpruské jeskyně – nalézají se uvnitř návrší Zlatý kůň nad obcí Koněprusy v CHKO Český kras. Jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách.
  • Kutná hora – významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO – Chrám svaté Barbory
  • Lidice – obec vyhlazena německými nacisty a po válce pak znovu obnovena ve vzdálenosti několika set metrů od původní vyhlazené obce. Na místě starých Lidic byl zřízen památník obětem masakru, v obci se nachází muzeum připomínající tuto tragédii.

Více informací: Středočeský kraj

Obce v oblasti

Máchovo jezero Poděbrady

Ubytování

PENSION FAMI foto

PENSION FAMI

Máchovo jezero

Pension Fami se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od Máchova jezera.

1 noc od 630 Kč

 

REZIDENCE FAMI foto

REZIDENCE FAMI

Máchovo jezero

Rezidence Fami se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od pláže / aquaparku Máchova jezera.

1 noc od 720 Kč

 

HOTEL BEZDĚZ foto

HOTEL BEZDĚZ

Máchovo jezero

Hotel Bezděz se nachází necelých 80 km od Prahy v nadmořské výšce 270 m, ve Starých Splavech a leží prakticky přímo na břehu Máchova je...

1 noc od 1 500 Kč