CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Jízda králů

(25. 5. 2018 - 27. 5. 2018, Vlčnov, Jízda králů)

Pokud jste příznivci lidových tradic je tato událost určená právě pro Vás. Navštivte jízdu králů ve Vlčnově, kromě tradičního průvodu, který je vyvrcholením oslav bude probíhat během celého víkendu hojný program nesen v duchu lidových tradic. (např.řezbářské práce, práce na hrnčířském kruhu, kovářské práce atd.).

Starobylá lidová slavnost, odehrávající se na Svatodušní neděli ve Vlčnově, má tradici delší než 200 let. Podobně jako masopustní průvody na Hlinecku byla zapsána na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva UNESCO. Vyvrcholením oslav je průvod krále a jeho družiny na ozdobených koních, který projíždí celou vesnicí. Jde o originální iniciační obřad, při němž jsou osmnáctiletí chlapci vítáni mezi dospělé občany obce. Každý z nich vystupuje jako člen královské družiny jen jednou v životě, králem pak je malý hoch ve věku 10–12 let, převlečený do dívčího kroje. Jízdu králů provází vystoupení folklorních souborů, koncerty dechových a cimbálových muzik, ochutnávky vína, jarmark řemesel a výstavy.

Před druhou světovou válkou se Jízda králů konala téměř v každé vsi na Slovácku, dnes se tato specifická tradice udržuje kromě Vlčnova ještě v Hluku, Kunovicích a Skoronicích.

Mapa umístění