CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Salamandrové dny v Banské Štiavnici

(7. 9. 2018 - 8. 9. 2018, Centrum města, Bánská Štiavnica)

Připomínají zašlou slávu nejkrásnějšího hornického města na Slovensku, které je zapsáno na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Bujaré oslavy

  • Městské slavnosti, oslavy horníků, geologů, hutníků a naftářů, oslava bohaté Štiavnické historie a tradic, dobrá zábava – to vše jsou Salamandrové dny.
  • Jejich tradici začali studenti slavné Hornické akademie. Od devadesátých let minulého století se Salamandrové dny konají každoročně, kromě historického Salamandrového doprovodu jsou plné hudby, tradičního jarmarku a další zábavy.
  • Od roku 2008 získávají Salamandrové dny nový rozměr, mění se na malý městský festival s hudbou různých žánrů, akcemi pro děti (divadla, sokolníků, animační programy, modeláři, šermíři atd..), výstavami, samotným průvodem, trhy a dalším programem.

Ubytování

PENZION KREMENISKO foto

PENZION KREMENISKO

Bánská Štiavnica

Bánská Štiavnica sa nachází na území chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Leží na jižním svahu hlavního hřebenu Štiavnických vrc...

1 noc od 496 Kč

 

APARTMÁNOVÝ DŮM MÁRIA foto

APARTMÁNOVÝ DŮM MÁRIA

Bánská Štiavnica  (2 km)

Apartmánový dům Mária se nachází v Banské Štiavnici, 1,5 km od kostela sv. Kateřiny.

1 noc od 566 Kč

 

HOTEL SITNO foto

HOTEL SITNO

Vyhne  (9 km)

Hotel Sitno se nachází v překrásné chráněné krajinné oblasti Štiavnických vrchů nedaleko města Bánská Štiavnica. Nabízí krásné ubytován...

1 noc od 3 039 Kč