CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Salamandrové dny v Banské Štiavnici

(7. 9. 2018 - 8. 9. 2018, Centrum města, Bánská Štiavnica)

Připomínají zašlou slávu nejkrásnějšího hornického města na Slovensku, které je zapsáno na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Bujaré oslavy

  • Městské slavnosti, oslavy horníků, geologů, hutníků a naftářů, oslava bohaté Štiavnické historie a tradic, dobrá zábava – to vše jsou Salamandrové dny.
  • Jejich tradici začali studenti slavné Hornické akademie. Od devadesátých let minulého století se Salamandrové dny konají každoročně, kromě historického Salamandrového doprovodu jsou plné hudby, tradičního jarmarku a další zábavy.
  • Od roku 2008 získávají Salamandrové dny nový rozměr, mění se na malý městský festival s hudbou různých žánrů, akcemi pro děti (divadla, sokolníků, animační programy, modeláři, šermíři atd..), výstavami, samotným průvodem, trhy a dalším programem.

Mapa umístění

Ubytování

PENZION KREMENISKO foto

PENZION KREMENISKO

Bánská Štiavnica

Bánská Štiavnica sa nachází na území chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Leží na jižním svahu hlavního hřebenu Štiavnických vrc...

1 noc od 430 Kč

 

APARTMÁNOVÝ DŮM MÁRIA foto Sleva

APARTMÁNOVÝ DŮM MÁRIA

Bánská Štiavnica  (2 km)

Apartmánový dům Mária se nachází v Banské Štiavnici, 1,5 km od kostela sv. Kateřiny.

1 noc od 526 Kč

 

HOTEL SITNO foto

HOTEL SITNO

Vyhne  (9 km)

Hotel Sitno se nachází v překrásné chráněné krajinné oblasti Štiavnických vrchů nedaleko města Bánská Štiavnica. Nabízí krásné ubytován...

1 noc od 2 840 Kč