CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

České Švýcarsko

(oblast)

České Švýcarsko nabízí jedinečnou romantickou přírodu, historické památky, podmínky pro horolezectví, jezdectví a lyžování. Typické jsou skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory strmící nad nedohledným mořem lesů, které ohromí každého návštěvníka.

České Švýcarsko, Pravčická brána

Příroda Českého Švýcarska

Příběh tohoto území se počíná před mnoha miliony lety, kdy se v oblasti dnešního Českého Švýcarska rozprostíralo mělké moře. Právě z jeho písečného dna se po ústupu moře zrodil podivuhodný svět pískovce. Svět skalních věží, mostů a bran, svět roztodivných kamenných forem, které připomínají včelí plástve anebo přesýpací hodiny. Říše skal přitom není říší mrtvého kamene, ale hostí ty nejvzácnější živočichy i pozoruhodné rostliny.

Turistické cíle

Nabídka míst, která v Českém Švýcarsku a okolí stojí za návštěvu a je opravdu bohatá. Navštívit můžete hrady, zámky i zříceniny, kostely a kapličky, rozhledny i vyhlídky, přírodní zajímavosti, technické, stavební i průmyslové památky a samozřejmě také historická centra měst a obcí.

Více informací: ceskesvycarsko.cz

Obce v oblasti

Dolní Světlá Chřibská

Ubytování

CHATA CHŘIBSKÁ foto

CHATA CHŘIBSKÁ

Chřibská

Chata se nachází 100 m nad přírodním koupalištěm s vyhlášeným občerstvením, 700 m od náměstí v Chřibské, kde najdete obchody, restaurac...

1 noc od 241 Kč

 

APARTMÁNY CELNICE foto Novinka

APARTMÁNY CELNICE

Dolní Světlá

Historická budova bývalé celnice na Česko - německých hranicích se nachází v srdci Lužických hor - v Dolní Světlé pod Luží. ...

1 noc od 250 Kč