CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

České Švýcarsko

(oblast)

České Švýcarsko nabízí jedinečnou romantickou přírodu, historické památky, podmínky pro horolezectví, jezdectví a lyžování. Typické jsou skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory strmící nad nedohledným mořem lesů, které ohromí každého návštěvníka.

České Švýcarsko, Pravčická brána

Příroda Českého Švýcarska

Příběh tohoto území se počíná před mnoha miliony lety, kdy se v oblasti dnešního Českého Švýcarska rozprostíralo mělké moře. Právě z jeho písečného dna se po ústupu moře zrodil podivuhodný svět pískovce. Svět skalních věží, mostů a bran, svět roztodivných kamenných forem, které připomínají včelí plástve anebo přesýpací hodiny. Říše skal přitom není říší mrtvého kamene, ale hostí ty nejvzácnější živočichy i pozoruhodné rostliny.

Turistické cíle

Nabídka míst, která v Českém Švýcarsku a okolí stojí za návštěvu a je opravdu bohatá. Navštívit můžete hrady, zámky i zříceniny, kostely a kapličky, rozhledny i vyhlídky, přírodní zajímavosti, technické, stavební i průmyslové památky a samozřejmě také historická centra měst a obcí.

Více informací: ceskesvycarsko.cz

Obce v oblasti

Děčín

Ubytování

HOTEL KOCANDA foto Novinka

HOTEL KOCANDA

Děčín

Řeku Labe si můžete užit nejen jako pohled z hotelu, ale můžete se projít po cyklostezce hned vedle ní, která vás přes krásný zámecký p...

1 noc od 1 063 Kč